Blog

Jak wykorzystać szynoprzewody w oświetleniu łazienki?

Jak wykorzystać szynoprzewody w oświetleniu łazienki?Kiedy oświetlenie szynowe po raz pierwszy przeniosło się z galerii sztuki i dużych przestrzeni handlowych do domów ludzi, było najczęściej stosowane jako oświetlenie zadaniowe lub uzupełniające w dużych przestrzeniach, takich jak kuchnie i salony, często eksponowane w celu podkreślenia eleganckiego minimalistycznego stylu.
Przeczytaj więcej

Podobają Ci się kinkiety? Sprawdź nasze kompendium wiedzy o tych lampach!

Podobają Ci się kinkiety? Sprawdź nasze kompendium wiedzy o tych lampach! Terminologia związana z lampami ściennymi może być trudna do zrozumienia i może sprawić, że poczujesz się niepewnie, gdy przyjdziesz dodać lub wymienić oświetlenie ścienne na nowe kinkiety do wnętrz. Ten przewodnik pomoże uprościć niektóre hasła z tego żargonu i pomoże Ci rozpoznać, czego potrzebujesz. To idealny zbiór wiedzy dla tych, którzy chcą kupić kinkiet, ale nie są pewni, który. Pomożemy Ci również znaleźć odpowiedzi na to, jak wysoko montować kinkiety i wiele innych znaków zapytania.
Przeczytaj więcej

Nastrojowe oświetlenie do sypialni – plafony, lampki nocne i lampy podłogowe

Nastrojowe oświetlenie do sypialni – plafony, lampki nocne i lampy podłogoweJeśli chodzi o dekorowanie sypialni, oświetlenie jest najważniejsze. Poniżej znajduje się omówienie wszystkich opcji oświetlenia, na które warto w tym kontekście zwrócić uwagę: oświetlenie sufitowe, oświetlenie do montażu podtynkowego, lampy nocne stołowe lampy podłogowe. Po prostu, gdy przychodzi czas na oświetlenie do sypialni - chodzi o nakładanie warstw i tworzenie nastroju. Zajrzyj do tego przewodnika po oświetleniu sypialni, abyś uzyskał ważną wiedzę i kilka inspirujących, gotowych pomysłów.
Przeczytaj więcej

Dom perfekcyjnie oświetlony – wskazówki od projektantów

Dom perfekcyjnie oświetlony – wskazówki od projektantówWłaściwe oświetlenie domu może wydawać się oczywiste, ale kiedy zaczniesz układać szczegóły — budżet, styl, funkcje i specyfikacje — projekt może wydawać się trudny i techniczny. Czas więc naprawdę zastanowić się, jak oświetlić dom. Aby uniknąć poczucia przytłoczenia, zanim jeszcze zaczniesz, wykonaj tych kilka kroków, aby zaprojektować oświetlenie domu jak profesjonalista.
Przeczytaj więcej

Wybieramy lampy klasyczne

Wybieramy lampy klasyczneOświetlenie w Twoim domu to jeden z tych przedmiotów, którego nie zawsze zauważasz, gdy jest odpowiednio dobrane i umiejscowione. Jednak, gdy oświetlenie jest zbyt słabe lub gdy nie pasuje do reszty przestrzeni... zauważysz to natychmiast. To dlatego, jeśli w Twoim domu panuje klasyczny wystrój – nie powinno się szaleć, ale lepiej pozostać właśnie przy tej stylistyce.
Przeczytaj więcej

Oświetlenie sufitowe

Oświetlenie sufitoweSą niezliczone opcje, jeśli chodzi o lampy sufitowe. Czy będzie to nowoczesny zwis czy klasyczny żyrandol? Może chciałbyś pobawić się ze skalą lub kolorem? Czy jedna centralna lampa może załatwić sprawę?
Przeczytaj więcej

Najważniejsze parametry żarówek - barwa, skuteczność, strumień

Najważniejsze parametry żarówek - barwa, skuteczność, strumieńOdkąd Edison przedstawił nam pierwszą, nowoczesną, prototypową żarówkę elektryczną w 1879 roku, sporo się zmieniło jeśli chodzi o najważniejsze parametry tych źródeł światła. Weźmy choćby pod uwagę barwę - światło wytwarzane przez te żarówki wydzielało nieco żółtawą poświatę, która sprawiała (i sprawia nadal) że przestrzenie są ciepłe i przytulne. Zmiany odnoszą się również do innych cech żarówek, takich jak skuteczność i strumień. Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z tych parametrów.
Przeczytaj więcej

Lampy retro

Lampy retroPokolenie selfie dobrze wie, że wybór właściwego oświetlenia jest absolutnie niezbędny, aby wyglądać świetnie. Oczywiście w tym przypadku mówimy o oświetleniu domu zamiast twarzy, ale zasada jest wciąż taka sama.
Przeczytaj więcej

Lampy nowoczesne - czym się charakteryzują?

Lampy nowoczesne - czym się charakteryzują?Obecny asortyment lamp dostępnych na rynku można podzielić ich użytkowników na wiele sposobów. Na przykład według rodzaju wyposażenia lampy wiszące, lampy stołowe, kinkiety itp. Możemy jednak również kategoryzować je na podstawie stylu projektu. Nowoczesne światła są bardzo widoczne w tej kategorii, gdyż mają sporo charakterystycznych cech w kontekście których można je z łatwością rozpoznać.
Przeczytaj więcej

Światło w żarówce - czym jest i skąd się bierze?

Światło w żarówce - czym jest i skąd się bierze?Przed wynalezieniem żarówki, uzyskanie światła po zachodzie słońca było męczącym, żmudnym, niebezpiecznym zadaniem. Trzeba było mieć mnóstwo świeczek lub pochodni, by w pełni oświetlić spory pokój, a lampy naftowe, choć dość skuteczne, miały tendencję do pozostawiania resztek sadzy na czymkolwiek w ich sąsiedztwie.
Przeczytaj więcej
pixel